Szanowni Państwo,
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie we współpracy z firmą Członkowską Kancelarią Prawną EXPRESSIS VERBIS organizuje bezpłatne szkolenie pt. „Aktualne wyzwania prawne dla przedsiębiorców w 2020 r.” Szkolenie odbędzie się zdalnie poprzez platformę ZOOM, dnia 26 października 2020r (poniedziałek) o godzinie 10:00
Wszystkich Państwa zainteresowanych udziałem, prosimy o potwierdzenie na adres e-mail: biuro@riph.eu , następnie wyślemy link do spotkania.
OPIS SZKOLENIA
Aktualnie każdy przedsiębiorca musi zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Wynikają one nie tylko ze zwyczajnych wyzwań i specyfiki branży lub rynku, na obszarze których działa czy szeroko pojętego wpływu pandemii wirusa SARS-CoV-2, ale także przepisów prawnych często krępujących jego ruchy biznesowe. W tym stanie rzeczy coraz trudniejszym zadaniem staje się zapewnienie swoim bliskim bezpieczeństwa finansowego na wypadek niespodziewanej ingerencji właściwych organów publicznych w prowadzoną działalność gospodarczą, fiaska przedsięwzięcia gospodarczego, konieczności wycofania się z biznesu z powodu słabego stanu zdrowia lub podeszłego wieku albo nagłej śmierci. Pragnąc zminimalizować istniejące lub ewentualne ryzyka oraz zagrożenia związane z zabezpieczeniem majątku, nierzadko zgromadzonego w ramach tzw. firmy rodzinnej, należy rekomendować docelowe spełnienie wymaganych prawem, lecz często zupełnie pomijanych w codziennym życiu biznesowym wymogów polskiego lub unijnego ustawodawcy. Biorąc udział w naszym szkoleniu można poznać w przystępny sposób ich sens oraz – co więcej – skonsultować własny przypadek z naszymi trenerami, którzy zajmują się tego typu sprawami w swej stałej praktyce zawodowej.
PROFIL UCZESTNIKA
Szkolenie jest adresowane do tych wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą poznać możliwości, dzięki którym mogą skutecznie zadbać o bezpieczeństwo prawno-finansowe prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa oraz swoich bliskich.
KORZYŚCI
• uzyskanie informacji o aktualnych, lecz często w praktyce marginalizowanych wymogach prawnych nakładanych na przedsiębiorców,
• poznanie skutecznych metod, których zastosowanie pozwala na uniknięciu konfliktów relacjach państwo-przedsiębiorca oraz przedsiębiorca-jego bliscy,
• zaznajomienie się z praktycznymi i autentycznymi przykładami w zakresie wdrażania i stosowania omawianych instrumentów prawnych przez małych, średnich i dużych przedsiębiorców.
PROGRAM SZKOLENIA (CZAS TRWANIA – OK. 120 MINUT)
- Wprowadzenie.
- Ochrona danych osobowych po zmianach z maja i czerwca 2019 r.
- Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu po nowelizacji z 19 października 2019 r.
- Logotyp jako podstawowe dobro własności intelektualnej w przedsiębiorstwie.
- Perspektywa implementacji unijnej tzw. dyrektywy o ochronie sygnalistów i jej przyszłe skutki dla biznesu.
- Planowanie sukcesji biznesu – rekomendowane działania w poszczególnych obszarach prawa polskiego oraz z wykorzystaniem zagranicznych rozwiązań.
- Inwestowanie czasu i środków finansowych we wdrażanie oraz stosowanie instrumentów prawnych służących ochronie prawnej prowadzonego biznesu i osób bliskich przedsiębiorcy.
- Dyskusja.
- Podsumowanie.