Uprzejmie zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Królestwa Arabii Saudyjskiej w dniach 22-26 października 2023 r.
Wizyta polskich przedsiębiorców w Rijadzie organizowana jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Ambasadą RP w Rijadzie z okazji Międzynarodowych Targów Saudi Agriculture / Saudi Agrofood. Jest to 40 edycja Międzynarodowej Wystawy Produktów, Technologii i Rozwiązań dla Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego odbywających się równolegle z Miedzynarodowymi Targami Opakowań FoodPack i Międzynarodowymi Targami Hodowli Wodnej Aquaculture Saudi.
Targi odbywają się w Riyadh International Exhibition Center pod patronatem Ministerstwa Ochrony Środowiska, Wody i Rolnictwa; Krajowa Izba Gospodarcza jest wyłącznym przedstawicielem organizatora w/w targów w Polsce i ma długoletnie instytucjonalne relacje z saudyjskimi partnerami. Podczas misji gospodarczej do KAS w czerwcu br., KIG i Federacja Saudyjskich Izb Handlowo-Przemysłowych odnowiły umowę o współpracy podpisaną w 2000 roku.
Do udziału w misji zapraszamy przedstawicieli branży rolnej i spożywczej, prezentujących produkty rolno-spożywcze a przede wszystkim nowoczesne technologie sektora rolnego, produkty, usługi i rozwiązania stosowane na wszystkich etapach ich produkcji, przetwarzania i pakowania.
W programie misji są planowane m.in.: forum gospodarcze oraz spotkania B2B z saudyjskimi przedsiębiorcami organizowane we współpracy i w siedzibie Federacji Izb Saudyjskich, wizyta na Miedzynarodowych Targach Saudi Agriculture / Saudi Agrofood, połączona ze spotkaniami biznesowymi na stoiskach zorganizowanymi we współpracy z saudyjskimi organizatorami , spotkania z przedstawicielami projektu NEOM i programu Vision 2030, spotkanie z General Food Security Authority, spotkanie z National Research and Development Center for Sustainable Agriculture oraz rozmowy z Agricultural Development Fund.
Vision 2030 to ambitny program reform przygotowujący przyszłość Królestwa Arabii Saudyjskiej. Ze względu na globalne problemy związane z bezpieczeństwem żywności, klęski żywiołowe, susze i niedobory wody zapotrzebowanie się zmienia. Kraj znany głównie z ropy naftowej obecnie tworzy gospodarkę opartą na znacznie szerszych podstawach. Arabia nadal importuje 70% swojej żywności, jednak dzięki niezależnym inwestycjom realizowanym na dużą skalę oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań szklarniowych można zagwarantować odpowiednie do potrzeb dostawy żywności wysokiej jakości.
NEOM to zarówno akcelerator postępu ludzkości jak też wizja tego, jak może wyglądać nowa przyszłość świata. W północno-zachodnim regionie Królestwa Arabii Saudyjskiej, nad Morzem Czerwonym, budowane jest od podstaw miasto, które można określić jako żywe laboratorium – miejsce, w którym przedsiębiorczość wyznacza kurs nowej przyszłości. Neom stanie się domem dla ludzi o wielkich marzeniach, pragnących stworzyć współczesny model urbanistyczny o wyjątkowym komforcie życia i prężnych przedsiębiorstwach działających w harmonii z naturą.NEOM to największy z gigaprojektów Arabii Saudyjskiej i kamień węgielny Wizji 2030, która definiuje rolnictwo jako jeden z pięciu strategicznych sektorów zapewniających bezpieczeństwo żywnościowe i dywersyfikację saudyjskiej gospodarki. Poprzez innowacyjny rozwój sektora spożywczego, NEOM ma na celu projektowanie, promowanie i wprowadzanie zindywidualizowanego podejścia do wyżywienia ludzkości, a także dostarczanie przyjaznych dla środowiska i wodooszczędnych rozwiązań i technologii, oraz minimalizowania odpadów i stosowania systemu gospodarki żywnościowej o obiegu zamkniętym.
Poniżej przekazujemy linki z informacjami o planowanych lub realizowanych już w Królestwie Arabii Saudyjskiej projektach, dla których strona saudyjska zainteresowana jest pozyskaniem najnowszych technologii, rozwiązań i produktów z Polski z branży rolniczej *)
Zapewniamy Państwu kompleksową obsługę organizacyjną związaną z wizytą w Rijadzie w ramach misji gospodarczej: w tym rezerwację przelotu Warszawa – Rijad – Warszawa, transport lokalny, opiekę organizacyjną na miejscu oraz rezerwację hotelu, ubezpieczenie, wizy, a także wsparcie organizacyjne w rozmowach B2B przy udziale saudyjskich partnerów.
Uczestnicy misji pokrywają wymienione koszty obsługi organizacyjno-logistycznej udziału w misji. Informacje o koszcie uczestnictwa w misji zostaną przekazane zainteresowanym na początku przyszłego tygodnia.
Rejestracja uczestników misji: https://formularze.kig.pl/pl/2023-10-23-saudi/
Jeśli maja Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy także o kontakt telefoniczny:
Maria Nowakowska: 506 118 375,
Agnieszka Salamończyk: 516 178 476