Menu Zamknij

PROJEKT SPOŁECZNY „ORGANY ŚCIGANIA A POKRZYWDZONY PRZEDSIEBIORCA” – BADANIE ANKIETOWE

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Przeciwko Nadużyciom Gospodarczym AntiFraud zwróciło się do Rzecznika MŚP z prośbą o przesłanie do Rady Przedsiębiorców informacji, że we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą oraz Uczelnią Łazarskiego realizuje projekt społeczny pt. „Organy ścigania a pokrzywdzony przedsiębiorca”.

Poniżej przedstawiamy informacje które otrzymał Rzecznik MŚP od Stowarzyszenia Przeciwko Nadużyciom Gospodarczym AntiFraud. 


„W ostatnim czasie, docierają do nas niepokojące sygnały dotyczące coraz powszechniejszego braku zrozumienia pokrzywdzonych przedsiębiorców przez przedstawicieli organów ścigania. Mamy wrażenie, że dotknięta nadużyciem firma – ofiara przestępstwa gospodarczego, jest niesłusznie „odsyłana” na drogę roszczeń cywilnych, w sytuacji, gdy sprawcami są zawodowi oszuści trudniący się stale tego typu procederami.

Taki model postępowania następuje często po pobieżnej weryfikacji zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, bez podejmowania jakichkolwiek czynności procesowych. W efekcie, znaczna część tego rodzaju kroków prawnych okazuje się nieskuteczna. Przestępcy czują się bezkarni a przedsiębiorcy będący ofiarami i pokrzywdzonymi, mają poczucie braku wsparcia ze strony państwa. Jednym z naszych celów, jest współpraca partnerska z administracją publiczną przy inicjatywach legislacyjnych oraz w codziennej działalności.

Stowarzyszenie rozpoczyna realizację projektu społecznego pn. „Organy ścigania a pokrzywdzony przedsiębiorca”. Debata publiczna dotycząca zwiększenia skuteczności działań organów ścigania w walce o uczciwy biznes.

Chcemy rzetelnie zbadać ten problem, opracować rekomendację i przekazać je do administracji publicznej.

Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, link dostępny jest na naszej stronie internetowej: LINK

Badanie trwa do dnia 10 maja 2021 roku.

Projekt realizowany jest we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą oraz Uczelnią Łazarskiego.

Zapraszamy do udziału.

Pismo przewodnie znajduje się poniżej: